Cristiano Ronaldo Kariyeri ve Başarıları

Dünya futbol tarihinde önemli yer edinmiş olan futbolcular olduğunu biliyoruz. Geçmişten günümüze kadar pek çok isim bu listeye giriş yapmış olsa da başarıları ve kariyer planlamaları ile ön plana çıkan belirli sporcular olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Cristiano Ronaldo’da yine bu kategoriye koyabileceğimiz veriler ile gözler önünde yer alıyor. Tabii ki yeni jenerasyonun aşina olduğu sosyal medya ve farklı analiz siteleri sizlerin bilgi edinmesini de kolaylaştırıyor. Ancak Cristiano Ronaldo kariyeri ve başarıları olarak belki bilemediğiniz ya da anımsamadığınız detaylar olduğunu da düşünüyoruz.

Özellikle farklı liglerde ortaya koymuş olduğu başarılı performans yıldız oyuncunun bu kadar sükse yaratmasının temel sebeplerinden biri olarak görülebilir. Gol rekorlarını kırması da elbette buna katkıda bulunuyor.

Cristiano Ronaldo Gol Sayısı

Kariyerinde Sporting Lizbon, Manchester United, Real Madrid ve Juventus gibi üst düzey takımlar bulunan Portekizli Ronaldo gittiği her kulüpte de gol rekorlarını alt üst etmeyi başarmış durumda. Kariyerine kanat oyuncusu olarak başlayan ancak daha sonra forvet pozisyonunda da oynamaya başlayan yıldız sporcu belirli gol sayılarını da açmış durumda. Cristiano Ronaldo gol sayısı ise şu verileri barındırıyor.

Yıldız golcü oynamış olduğu 20 sezonda atmış olduğu 815 gol ile dikkatleri üzerine çekmekte ne kadar haklı olduğunu gösteriyor. Bunun dışında 2 kere yılın futbolcusu seçildiğini, 5 kere Ballon D’or ödülünün sahibi olduğunu, 10 kere yılın Portekiz’de yılın futbolcusu seçildiğini de notlarımız arasına eklemiş olalım.

Cristiano Ronaldo Transfer Rekoru

Son derece normal olarak bu kadar gol ve asist sayısına imza atan bir futbolcunun transfer dönemlerinin popüler oyuncusu olduğunun da altını çizmek gerekiyor. Yapmış olduğu şaşalı transferler ile alakayı tamamen üzerine çeken yıldız oyuncu bu yönüyle de her zaman karşılaştırılmış olduğu Messi’den dolaylı olarak ayrılıyor. Cristiano Ronaldo transfer rekoru ise şimdilik Real Madrid’in elinde bulunuyor.

Manchester United’da gösterdiği başarılı performansın ardından İspanyol kulübünün ilgisini çeken Portekizli oyuncu tam 100 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek Madrid’in yolunu tutmuştu. Günümüzde her ne kadar daha yüksek bedeller ödeniyorsa da zamane şartları için oldukça yüksek bir maliyet olduğunu da belirtelim.

Henüz bir yorum yok, altına ekleyin.

Yorum Yap


Adınız(required)

E-mail (required)

Website